2019

20. 12. 2019 - pokus o krytí

Kejsunka začala hárat o pár měsíců dřív než měla. I tak jsme se rozhodli, že štěstí se štěňátky zkusíme, krycí list máme vydaný tak proč ne.

Po neúspěšných pokusech s progesteronem, kdy hladina byla moc nízká.. najednou vyskočila až moc. Rozhodli jsme se, že to ale zkusíme. Bohužel se nepovedlo. Kejsí na sebe Arona nenechala vůbec naskočit.

Příroda to asi tak chtěla. Kesjí je mlaďoučká, a tak nevěšíme hlavu a zkusíme to příště znovu. Budeme moudřejší a už tak nějak víme jak na to.

Doufám, že náš příští pokus bude už úspěšný.

Rok 2019 je skoro u konce, a tak bych si dovolila menší ohlédnutí.

S Kejsinkou jsme se zúčastnili šesti výstav, kdy nehorší jsme skončili druzí. Nejúspěšnější výstava byla určitě v Mladé Boleslavi, kde jsme si v kruhu vyběhali Národního vítěze a nakonec i BOB. Ten den také Kejsí získala poslední potřebný CAC a stala se tak Českým junior šampionem. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že jednou něco vyhrajeme, jen bych se smála.

Kejsí v březnu absolvovala RTG vyšetření kyčelního kloubu a i odtud jsme si odnášeli nejlepší výsledek - HD A/A. Po rentgenu kyčlí hurá na Bonitaci. Po výstavě v Praze jsme se jí zúčastnili. Kejsinka bonitací prošla, a tak jsme si domů odváželi chovnou fenu - BK 50j1I2M13. Alespoň něco se nám ten den povedlo.

První týden v srpnu jsme byly na čuvačím výcvikovém táboře, kde mimo cvičení poslušnosti, práce s klikrem a zlepšování našeho výstavního předvedení, jsme měli spoustu přednášek. Jak o klikru, výstavách, jedna přednáška byla s paní veterinářkou, anebo poradkyní chovu. Jsem nesmírně šťastná, že jsem na tábor jela. Moc děkuji organizátorům a výcvikářům, za úžasný týden. Na táboře jsme si našli tatínka pro náš první vrh a hned si ho nechali schválit poradkyní chovu. Prošel ♥

Začali jsme chodit na cvičák, což jsme měli udělat už dávno, ale snažíme se všechno napravit.

Od vystavování si teď dáme chvilku pokoj. Budeme cvičit poslušnost, klikat klikrem a hlavně se připravovat na štěňátka.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří nám s Kejsinkou jakkoliv pomohli a pomáhají. Jsem nesmírně šťastná, za to kolik úžasných lidí jsem díky tomu čuvačímu zlobidlu mohla poznat. 🥰🐾

Prague Expo DOg - Double CACIB 30. 11. - 1. 12. 2019

Konečně se nám povedlo, po dvou druhých místech, odvést si z Prahy první místo. Kejsí byla naposledy přihlášena do mezitřídy a na mezinárodní výstavě v Praze si vyběhala V1, CAC, res. CACIB. Paní rozhodčí si Kejsí pořádně prohlédla, zhodnotila a nakonec napsala krásný posudek.

Výstavní sezonu jsme tedy zakončili s výborným výsledkem. A teď si od vystavování dáme nějakou dobu pauzu. Budeme hlavně makat na výchově, a také se těšit na narození štěňátek ♥

Focení Kejsí

Kejsuli je 20 měsíců a já jsem chtěla nafotit nějaké fotky, abych viděla jak vyrostla a taky abychom zachytili postoj.

Mám z ní opravdu radost. Kejsí je krásná, mohutnější fenka, s výrazným pigmentem a v postoji jí to moc sluší. Zkoušela jsem na ní moc nešahat a jsem pyšná jak se krásně stavěla 😊

Při vybírání štěňátka jsme měli šťasnou ruku a vybrali jsme jak nejlépe jsme mohli.

 

Klubová výstava a L. memoriál prof. Antonína Hrůzy 14. 9. 2019

Naši další výstavu jsme vyrazili do Chržina.

S Kejsí jsme nastoupili do mezitřídy, kde jsme se měli utkat se třemi dalšími fenami z nichž jedna byla ségra. Z kruhu jsme odcházeli se známkou V1, a titulem CAC. Od pana rozhodčího jsme dostali hezké posouzení s hezkým posudkem. Snažila jsem se držet toho co jsem se dozvěděla o výstavách na táboře a musím říct, že za pro mě to byla nejlépe předvedená výstava.☺ Mám radost, že jsem to tentokrát Kejsule nezkazila.

Dál už jsme bohužel nepostoupili, ale i tak jsem si výstavu moc užila a výjimečně jsem hrdá i na sebe.

Máme první titul CAC, tak uvidíme jestli nás to zavane až k šampionovi.

12. 9. 2019 - Kejsinky návštěva

Kejsina si užívala návštěvu s malým kámošek. Opoledne za Kejsí přijel malý buldoček, ze začátku to nevypadalo moc dobře a bály sme se, že ses hned otočí a pojedou domu. Kejsí byla moc hrr a moc akční a to se Remíkovi moc nelíbilo, po tom co si proběhl celou zahradu se trochu uklidnil a pak už spolu řádili celé odpoledne.

Remísek byl nakonec akčnějí než Kejsule a pak se pěkně vyskakoval, ale jelikož váží o dost míň, vždycky si ho dokázala srovnat. Remi prospal celou cestu domu a i se nechal odnést ;) a Kejsinku to taky celekm zmohlo.

Teď už má Kejsinka zaslouženou regeneraci a v sobotu nás čeká poslední výstava tohoto roku. Ještě trošku procvičíme a pak budeme jen odpočívat.

Letní výcvikový tábor 3. 8. - 10. 8. 2019

I přes nečekané hárání jsme nakonec s Kejsí na tábor odjeli.

Po přivítaní, rozdělení do skupin a seznámení s programem mohl tábor začít. Nečekala jsem, že Kejsí po týdnu začne poslouchat jako hodinky, ale že sedozvím něco nového o výcviku a hlavně o Kejsí. Ráno jsme procvičovali poslušnost a navečer se zdokonalovali ve výstavách, hlavně v našem předvedení. 

Kromě cvičení poslušnosti, jsme se dozvěděli něco o výuce klikru a jak ho používat. Na konci tábora už jsme byli naklikaní všichni a za zvukem klikru se otáčeli i my ;)

Mezi cvičením jsme měli velice zajímavé přednášky, od výcvikářu, veterinářky a poradkyně chovu. Každá z přednášek byla o něčem jiném a přesto se hodně protínali. 

Jsem šťastná, že i přes prvotní strasti jsme na tábor odjeli. Protože nám to oboum dalo, poznali jsme spoustu nových lidí a naučili se pozitivní metodě cvičení, teď už jen cvičit a vytrvat.

INTERDOG BOHEMIA Česká národní výstava psů 13. - 14. 7. 2019

S Kejsí jsme byli poprvé přihlášení do mezitřídy a do kruhu jsme nastoupili sami. Rozhodčí byl pan Milan Krinke a já se těšila co na nás po roce řekne. Pan rozhodčí Kejsulku moc vychválil a napsal nám opravdu krásný posudek, z kruhu jsme tedy odcházeli s V1, CAC

Po druhé jsme z kruhu odcházeli také jako vítězové, ale pan rozhodčí hodně upozorňoval, že Caysie špatně běží. Nebyla to její vina, ale moje (takže pro příště musím hlavně já zapracovat na běhu). I tak jsme si z kruhu odnesli Národní vítěz.

A i na potřetí, i když jsem to Kejsince zase kazila, jsme z kruhu odcházeli jako vítězové s BOBem.

Sem nesmírně pyšná na tu mojí malou holku a já mám pro příště na čem pracovat, abych jí to nekazila a mohli jsme se třeba dostat i dál.

Na výstavě jsme dostali i poslední potřebný CAC a úspěšně se tak můžeme pyšnit Českým junior šampionem ♥

INTERCANIS Mezinárodní výstava psů 22. - 23. 6. 2019

Do Brna jsme vyjeli hlavně kvůli tomu, že to byla naše poslední příležitost přihlásit Kejsulu do třídy mladých. Máme rozdělaného Junior šampiona, a jelikož do třídy mladých nikdo přihlášen nebyl, řekli jsme si že to riskneme.

Cestu jsme měli naplánovanou a vyjeli s velkou rezervou. Kolonu, která byla na dálnici jsme objeli a do Brna přijeli s předstihem. Do kruhu jsme opravdu nastoupili samy. Pan rozhodčí si nás prohlédnul a nechal proběhnout, nic víc než ukažte zuby nám neřekl a já se jen modlila, aby bylo něco v posudku. Z kruhu jsme odcházeli s V1, CAJC a jelikož nebyl ani žádný pes rovnou jsme dostali i BOJ

A tak se naše skoro 3 hodinová výprava vyplatila, teď už jen do půl roku urvat CACe a máme doma šampiona ♥

MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÁ CHOVATELSKÁ STANICE

Po dlouhém čekání, jsme se konečně dočkali. Vyzvedli jsme si dopis na poště, ve kterém jsme se měli dozvědět název naší chovatelské stanice. Je to první krůček, ale i tak mám ohromnou radost :)

S radostí Vám představuji Chovatelskou stanice Hairy Beauty, věřím a doufám, že se zde narodí spoustu krásných, zdravých a šikovných miminek. 

Klubová výstava a XI. ročník Memoriálu Doc. Viléma Kurze 11. 5. 2019

S Caysií jsme vyrazily na klubovou výstavu pořádanou Spolkem chovatelů slovenských čuvačů. Na výstavu jsem jela s velkým očekáváním, protože nás měl posuzovat opravdový znalec plemene a to rozhodčí Dušan Barlík ze Slovenska a já se moc těšila co na tu naší holku řekne. Když jsem zjistila, že ve třídě nás bude 7 velké naděje jsem ztratila.

Do třídy nás nakonec nastoupilo 6. Pan rozhodčí si nás všechny důkladně prohlédl, v běhu pohromadě, samostatně i ve stoji. Po dlouhém rozmýšlení pana rozhodčí jsme se dozvěděli verdikt - V1, CAJC s krásným posudkem.

Po druhé jsme nastoupili do kruhu s krásným psem o Nejlepšího psa ze třídy mladých a i z tohoto souboje jsme odcházeli jako vítězové a s titulem BOJ.

Na potřetí jsme bojovali o zadání titulu BOB (BOS), s fenkou ze třídy otevřené. na Kejsince už bylo vidět, že toho má dost. Nechtělo se jí moct stát, sedala si a v běhu už nebyla tak akční. Tento souboj jsme tedy na konec prohráli, ale i tak jsem nadšená. Pan rozhodčí řekl, že je opravdu hezká a loučí se s námi jen proto, že druhá fenka stálá líp. Po mém smutném pohledu dodal, že to není nic co bychom nezvládli natrénovat. Jsem ohromě pyšná na to, jak to malá zvládá ♥

Prague Expo Dog CACIB 20. - 21. 4. 2019

V sobotu jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Letňanech.

V kruhu jsme byli jen ve dvou, a když jsem viděla jak se Kejsí snaží a pánovi před náma se moc nedařilo, věřila jsem že výhru máme v kapse. Bohužel jsem se, ale mýlila a my si odnesli ve třídě mladých V2.

Hrozně moc mě sklamal přístup pana rozhodčího. Na Kejsinu si pořádně ani nešáhl, nechal nás jednou proběhnout kolečko a tím to skončilo. Neřekl nám vůbec nic, co je špatně, co naopak dobře prostě nic. Po běhu si pan rozhodčí sednul a jen na nás z dalky ukázal 2. Nebudu lhát slzička po tváři stekla :/ ale tak co, jedna vlaštovka..

Nicméně ten den jsme se s Kejsulou ještě účastnili bonitace a.. máme doma CHOVNOU FENU ♥. Kejsulka úspěšně prošla bonitací a my tak můžeme plánovat malý lední medvídky 

BK 50J1I2M136

16. 3. 2019

Hurá !! Dnes jsme absolvovali RTG vyšetření a dopadlo jak nejlépe mohlo ♥ HD A/A. Kejsí je sice pořádně zmatená, pořád nějak neví co je to za stav a pořád spinká, ale věříme, že se z toho vyspí.

Další poprvé co jsem s tou malou založila. Byla jsem neskutečně nervozní a měla jsem ohromný strach, a tak jsem neskutečně šťastná za to, že jsme to zvládli, hlavně ona. Caysie je prostě pašák ♥

A teď už jen úspěšná bonitace, dosažení věku a můžeme plánovat štěňátka!

3. 3. 2019

Přesně před rokem jsme si domu přivezli malýho ledního medvídka, ze kterýho už je pořádná ženská ;)

Svět se nám otočil o 180 stupňů, měli jsme strach, nervíčky, ale byli jsme neuvěřitelně šťastní, že tu bílou kuličku s červeným obojkem máme doma ♥

3. 2. 2019

HURÁ! I k nám se konečně přihnala pořádná vrstva sněhu, a tak jsme s Kejsí řádili.
Koulovali se, váleli se ve sněhu a stavěli sněhuláka, i když to šlo docela těžko, protože ten ďábel chtěl všechny koule pro sebe, hamoun.

Čuvač a sníh. Ten jim prostě sluší ♥

13. 1. 2019

Dneska je to rok co se narodil náš malý čertík v krabičce. 
Když jsme jí poprvé viděli, byla to malá bílá kulička, která sotva koukala, tak nějak se plazila, žužlala a lízala. Vypadala jako malý andílek, ale rychle jsme pochopili, že to tak žhavý nebude.

Jsme každým dnem šťastnější a vděčnější, že toho malýho ďáblíka máme ♥ i když poslední dobou se k tomu ďáblíku přibližuje víc a víc. Věříme, že je to jen puberta, za cvhvilku jí to přejde a my budeme mít doma zase našeho poslouchajícího Kejsíka.

Všem sourozencům z vrhu C Maybe Angels, přejeme zdraví a plnou misku ♥

1. 1. 2019

Je tu nový rok a já jsem zvědavá, co nám přinese.

V minulém roce jsme se s Caysi zúčastnili dvou výstav, kdy z jedné jsme si odnesli VN 1, nejlepší dorost a z druhé V2. Věřím, že v tomto roce se na poli výstavním také ukážeme.

Těším se na další dobrodružství co s naší čuvačí slečnou zažijeme a kolik radosti si ještě užijeme ♥

#ČeríkVKrabičce 

Vytvořte si webové stránky zdarma!