2020

61. den - máme štěňátka

Kejsince před 3hodinou praskla voda a ve 3:50 vykoukl na svět první chlapeček a v 7:25 naší večerní štaci ukončil další chlapeček. Máme tedy 5 chlapečku a jednu růžičku mezi trním, naší červenou princeznu. Váha štěňátek byla mezi 480g až 540g, nemáme tedy žádná ořezávátka.

Až do holčičky porod probíhal krásně. Černý chlapeček se nám trošku zasek a museli jsme mu pomoc, nevypadal úplně živě, a tak jsme mu pomáhali i s dýcháním Další chlapeček se bohužel narodil už mrtvý. Zkoušeli jsme všechno, ale asi se po cestě na svět trošku nalokal..ale pořád je to jen příroda a to se občas stane, Na hnědého pejska sme si museli trošku počkat. Kejsince se už nechtělo tlačit a já jsem se bála, že i poslední bude mrtvý. Už jsem začala obvolávat veteriny, ale nikam jsem se nedovola a najednou Kejsunka začala tlačit a vytlačila posledního živého chlapečka.

Maminka i miminka jsou v pořádku, baští, kňučí a jedí. Byl to jeden z nejsilnějších zážitků, které jsem zažila ♥

Děkuju Kejsí

35. den březosti

Dneska jsme dostavělí porodní bedýnku. Chtěla jsem, aby stála co nejdřív a Kejsí si na ní mohla začít zvykat. Ona moc nechce chodit do uzavřených prostor a bála jsem se, aby tam vůbec šla. 
Bylo to přesně tak jak jsem si myslela, Kejsinka stála před bednou a dovnitř nechtěla.. jak jinak. Nakonec jsme si vlezli do bedýnky a lákali jí na sušené plíce. Povedlo se nám to a Kejsí se nakonec v bedýnce docela zabydlela.
Ještě musíme přivrtat protizaléhávací prkýnka, ale na to je ještě čas. 
Věřím, že Kejsince se v bedně bude líbit a bude tam chtít i porodit, nerada bych hledala štěňátka všude po zahradě.
V Březosti jsme za půlkou, neuvěřitelně to letí, já už se nemůžu dočkat až se nám štěňátka narodí.
Kejsince se začíná dělat bříško, má větší chuť k jídlu, i když je hodně vybíravá. Pořád lítá po zahradě, skáče po tarase.. doufám, že je rozumná a ví co kdy může, aby neublížila sobě nebo miminkům.♥️

HURÁ! Budeme mít štěňátka Kejsinka bude maminkou ♥️

Sonografické vyšetření potvrdilo, že Kejsina čeká štěňátka.
Máme nesmírnou radost, že se nám to podařilo a my se okolo 26. června můžeme těšit na nadílku malých čuvačích kuliček.

25. 4. 2020 Další pokus

Dnes jsme se pokusili s Kejsí o další krytí a zase s Aronkem.

Ze začátku to vypadalo na snadné krytí. Kejsunka se chovala úplně jinak, nastavovala se, byla jemnější a víc držela.

Jenže jsme se radovali zbytečně. Kejsí si stoupla nastavila, Aronek jí očuchal a chtěl na ní vlést.. a najednou jsme byli tam, kde jsme byli minule.

Zkoušeli jsme je tedy nechat ale nic. Pak jsme Kejsunku drželi, ale branila se, vrčela, vzpouzela se a nakonec si sedla a usouila, že jako nic nebude.. 

Naštěstí jsme to nevzdali a s vypětím všech sil se nám to povedlo.

Teď budeme tři týdny čekat na kontrolní sono a snad tam uvidíme malé drobečky.

4. 4. 2020

Kejsince se v mé nepozornosti povedlo sníst velikonočního beránka s mašlí i špendlíkama📍. 

Hned jsme jí dali zelí a druhý den jeli na RTG. V Kejsuně jsme našli tři špendlíky. Jelikož už byly ve střevu museli jsme čekat. Buď až vyjdou sami ven a nebo pokud se zapíchnout. Jinak u takhle velkého psa 3 malé špendlíky nenajdeme. 

Já prohlížela každé ho*no a každý den jezdili na kontrolní RTG. Špendlíky jsem nakonec našla dva i s mašlí. Třetí se mi najít nepodařilo, ale na snímku už žádný vidět není a proto doufám, že všechny špendlíky jsou pryč.

V Kejsuně je všechno v pořádku a já si teď začnu dávat na všechno pozor. 🙃

Příští rok bude beránek bez špendlíků.

29. 9. 2020

Hurá konečně první sníh. S Kejsinkou jsme si ho chtěli trochu užít, tak jsme vyrazili na procházku. Bohužel než jsme se vypravili a než sme někam došli, začalo pršet.

Sněhu sme si tedy moc neužili a Kejsí se domů vracela jako čuňátko. Doufám že sníh už nenapadne, bahno vyschne, začne jaro a mi zas budeme chodit domů čistý ☺

Důslednost a vytrvalost

Na cvičáku jsme dostali další pochvalu a já jsem ráda, že naše úsilí je vidět. Mám radost, když  si ostatní všímají, že jsme udělali pokrok. 

I já sama si všímám, ale slyšet to od ostatních je příjemný pocit.

13. 1. 2020 Kejsí slaví narozeniny

Před dvěma lety se na svět vyklubalo naše největší štěstí ♥

Kejsinko, přejeme ti všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, ať trošku víc posloucháš a buď stále tak veselá a milující, jako jsi teď.

Vítáme všechny v Novém roce a přejeme, ať je tento rok zas o chlup lepší ♥