2020

KONEC ROKU SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

Letos jsme toho s Kejsí moc nestihli. Ať už kvůi viru nebo štěňátkům.

Začátkem roku jsme začali chodit na cvičák..mockrát jsme tam nebyli jelikož se všechno zavřelo a my museli trénovat sami doma. Když se vše otevřelo, stihli jsme jen pár lekcí, protože Kejsince se rychle přestalo chtít, kvůli štěňátkům. Byla bez nálady a vše dělala jen kvůli tomu, že musela. Tak jsme cvičák vzdali a zase trošku trénovali doma. Po štěňatek se sice všechno otevřelo, ale než sme se rozhoupali.. bylo zase vše zavřené.

Na začátku dubna začala Kejsuna nečekaně hárat, jak jinak to by nebyla ona kdyby dělala něco podle plánu. A nám nastala těžká otázka. Krýt nebo nekrýt. Bála jsem se během viru, že třeba štěňátka neudáme nebo od lidí co se budou jezdit koukat nedejbože něco chytneme. Nakonec jsme se rozhodli nakrýt. Tatínek vrhu měl být stále Aronek, a tak jsme se vydli do Brna. Krytí nebylo lehké, jak jsem čekala, probíhalo to dost podobně jako při prvním pokusu, ale naštěstí se povedlo a nám se 25. 6. 2020 narodilo 6 krásných miminek. 

Tento rok, i když jsme toho moc nestlihli a většina věcí byla zavřená nebo omezená. Myslím, že i tak jsme si toho s Kejsinkou užili dost ♥

Věřím, že příští rok už bude na akce trochu bohatší a já se těším co nám ten rok 2021 přinese.

25. 12. Půlroční štěňátka

Štěňátka oslavila půl roku. Všichni prospívájí a mají se k světu. Každý týden je u nich znát. Rostou jako z vody a někteří pejsci už přeskočili 30 kg.

S majiteli jsme stále v kontaktu, a tak často dostávám fotky. Je neuvěřitelné jak s každou fotkou vypadají pejsci větší a dospělejší. Možná je to zaujetím, ale všichni jsou kráný ♥  a já doufám, že některé štěňátko ponese naše geny dál, byla by koda aby po tak krásných štěndách nebylo žádné miminko. ☺

Těším se až pojedeme štěňátko pomazlit a všechny je uvidím ♥


25. 10. Štěňátka mají 4 měsíce a Kejsí se chová jako puberťák

Štěňátkům jsou 4 měsíce. Podle fotek co dostávám od majitelů, všichni krásně rostou a vypadají spokojeně. Stále se utvrzuji v tom, že jsme jim vybrali ty nejlepší majitele.

Jsou to asi dva měsíce, kdy od nás odešlo poslední štěňátko. Ze začátku tu bylo celkem smutno. I Kejsí najednou obrátila a štěňátka hledala, hlavně Alwina který u nás byl nejdéle a všichni jsme si na něj zvykli.

Kejsunka se nám po odchování štěňat stala také štěňátkem. Začala dělat, že žádné povely nikdy neuměla, tahání na vodítku je úplně běžné a socializace byla na nule. V tu chvíli jsme měli radost, že jsme si žádné štěně nenechali, protože jedno přerostlé sme měli doma. Naštěstí se začíná pomalu dávat dohromady. Základy v ní zbyly a tak nemusíme jet úplně od znovu.

A jelikož výchovu "napravujeme" půjdeme na to trošku jinak. Důsledněji a vytrvaleji. Dávám si závazek, že Kejsí bude do 3 let věku běhat po venku na volno.

Ajax
Ajax
Charlie
Charlie
Archie
Archie
Caysie
Caysie
Alwin
Alwin
Tequila
Tequila

25. 9. 202 nás opustil oranžový chlapeček ♥

Artíček od nás odešel jako první k novým majitelům, a také jako první odešel na furt. 
Bylo to malé štěňátko, které si mělo užívat, hrát si, kousat, všude čůrat a ne takhle trpět. Nestihl předat všechnu svou lásku, kterou pro své majitele měl. Po sobě tu zanechal spousty uplakaných očí a zlomených srdcí, to nejdůležítější ale je, že už ho nic nebolí. 
Věřím, že se Artík jednou vrátí. 
Arty Hairy Beauty 
* 25. 6. 2020 † 25. 9. 2020

Všechna štěňátka mají nový domov

Složit porodní bedýnku, venkovní ohrádku, uklidit obojky a pořádně vytřít. Naše životy se postupně vracejí do normálu. I poslední štěňátko odešlo k nové rodiny.

Byly to dva měsíce plné radosti, starostí, probdělých nocích a velkého obdivu a pokory. Zvládli jsme něco o čem jsem vždycky jen snila. Odchovali jsme krásných šest štěňátek, která budou, doufáme, dělat velkou radost.
Těším se co ze štěňátek vyroste a jaká budou. Věřím, že některé potkáme na výstavách, uplatní se na poli pracovním, a nebo budou mít tu nejtěžší práci.. být tím nejlepším parťákem pro svojí rodinu. Jsem pyšná na nás a hlavně na Kejsí, že i po všech trnitých cestách jsme to společně zvládli a myslím, že Kejsinka nakonec byla skvělou mámou. 
Arty, Alwine, Archie, Amigo (Charlie), Atrey (Ajax) a Anellyn (Tequilo), přeji Vám do životů jen to nejlepší, věřím, že jsem Vám vybrala ty nejlepší rodiny jaké jsem mohla, že jsme Vám do vínku předali to nejlepší co jsme měli.

61. den - máme štěňátka

Kejsince před 3 hodinou praskla voda a ve 3:50 vykoukl na svět první chlapeček a v 7:25 naší večerní štaci ukončil další chlapeček. Máme tedy 5 chlapečku a jednu růžičku mezi trním, naší červenou princeznu. Váha štěňátek byla mezi 480 g až 540 g, nemáme tedy žádná ořezávátka.

Až do holčičky porod probíhal krásně. Černý chlapeček se nám trošku zasekl a museli jsme mu trošku pomoc. Další chlapeček se bohužel narodil už mrtvý. Zkoušeli jsme všechno, ale asi se po cestě na svět trošku nalokal..ale pořád je to jen příroda a to se občas stane. Na oranžového pejska jsme si museli trošku počkat. Kejsince se už nechtělo tlačit a já jsem se bála, že i poslední bude mrtvý. Už jsem začala obvolávat veteriny, ale nikam jsem se nedovolala a najednou Kejsunka začala tlačit a vytlačila posledního živého chlapečka.

Maminka i miminka jsou v pořádku, baští, kňučí a čúrají. Byl to jeden z nejsilnějších zážitků, které jsem zažila ♥

Děkuju Kejsí

35. den březosti

Dneska jsme dostavělí porodní bedýnku. Chtěla jsem, aby stála co nejdřív a Kejsí si na ní mohla začít zvykat. Ona moc nechce chodit do uzavřených prostor a bála jsem se, aby tam vůbec šla. 
Bylo to přesně tak jak jsem si myslela, Kejsinka stála před bednou a dovnitř nechtěla.. jak jinak. Nakonec jsme si vlezli do bedýnky a lákali jí na sušené plíce. Povedlo se nám to a Kejsí se nakonec v bedýnce docela zabydlela.
Ještě musíme přivrtat protizaléhávací prkýnka, ale na to je ještě čas. 
Věřím, že Kejsince se v bedně bude líbit a bude tam chtít i porodit, nerada bych hledala štěňátka všude po zahradě.
V Březosti jsme za půlkou, neuvěřitelně to letí, já už se nemůžu dočkat až se nám štěňátka narodí.
Kejsince se začíná dělat bříško, má větší chuť k jídlu, i když je hodně vybíravá. Pořád lítá po zahradě, skáče po tarase.. doufám, že je rozumná a ví co kdy může, aby neublížila sobě nebo miminkům.♥️

HURÁ! Budeme mít štěňátka Kejsinka bude maminkou ♥️

Sonografické vyšetření potvrdilo, že Kejsina čeká štěňátka.
Máme nesmírnou radost, že se nám to podařilo a my se okolo 26. června můžeme těšit na nadílku malých čuvačích kuliček.

25. 4. 2020 Další pokus

Dnes jsme se pokusili s Kejsí o další krytí a zase s Aronkem.

Ze začátku to vypadalo na snadné krytí. Kejsunka se chovala úplně jinak, nastavovala se, byla jemnější a víc držela.

Jenže jsme se radovali zbytečně. Kejsí si stoupla nastavila, Aronek jí očuchal a chtěl na ní vlést.. a najednou jsme byli tam, kde jsme byli minule.

Zkoušeli jsme je tedy nechat ale nic. Pak jsme Kejsunku drželi, ale branila se, vrčela, vzpouzela se a nakonec si sedla a usouila, že jako nic nebude.. 

Naštěstí jsme to nevzdali a s vypětím všech sil se nám to povedlo.

Teď budeme tři týdny čekat na kontrolní sono a snad tam uvidíme malé drobečky.

4. 4. 2020

Kejsince se v mé nepozornosti povedlo sníst velikonočního beránka s mašlí i špendlíkama📍. 

Hned jsme jí dali zelí a druhý den jeli na RTG. V Kejsuně jsme našli tři špendlíky. Jelikož už byly ve střevu museli jsme čekat. Buď až vyjdou sami ven a nebo pokud se zapíchnout. Jinak u takhle velkého psa 3 malé špendlíky nenajdeme. 

Já prohlížela každé ho*no a každý den jezdili na kontrolní RTG. Špendlíky jsem nakonec našla dva i s mašlí. Třetí se mi najít nepodařilo, ale na snímku už žádný vidět není a proto doufám, že všechny špendlíky jsou pryč.

V Kejsuně je všechno v pořádku a já si teď začnu dávat na všechno pozor. 🙃

Příští rok bude beránek bez špendlíků.

29. 9. 2020

Hurá konečně první sníh. S Kejsinkou jsme si ho chtěli trochu užít, tak jsme vyrazili na procházku. Bohužel než jsme se vypravili a než sme někam došli, začalo pršet.

Sněhu sme si tedy moc neužili a Kejsí se domů vracela jako čuňátko. Doufám že sníh už nenapadne, bahno vyschne, začne jaro a mi zas budeme chodit domů čistý ☺

Důslednost a vytrvalost

Na cvičáku jsme dostali další pochvalu a já jsem ráda, že naše úsilí je vidět. Mám radost, když  si ostatní všímají, že jsme udělali pokrok. 

I já sama si všímám, ale slyšet to od ostatních je příjemný pocit.

13. 1. 2020 Kejsí slaví narozeniny

Před dvěma lety se na svět vyklubalo naše největší štěstí ♥

Kejsinko, přejeme ti všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, ať trošku víc posloucháš a buď stále tak veselá a milující, jako jsi teď.

Vítáme všechny v Novém roce a přejeme, ať je tento rok zas o chlup lepší ♥

Vytvořte si webové stránky zdarma!