vrh "A"

Aron Bílé štístko
HD A/A

Caysie Maybe Angels
HD
 A/A

krytí - 25. 4. 2020
sono - 19. 5. 2020
porod - 25. 6. 2020
odběr štěňátek - 8/9. 2020

Arty
Arty
Ajax
Ajax
Charlie
Charlie
Tequila
Tequila
Archie
Archie
Alwin
Alwin

DENÍČEK štěňátek

"od hárání až po odchod do nových domovů"

V NOVÝCH DOMOVECH - první dny

Arty Hairy Beauty
Arty Hairy Beauty
Atrey Hairy Beauty "AJAX"
Atrey Hairy Beauty "AJAX"
Amigo Hairy Beauty "CHARLIE"
Amigo Hairy Beauty "CHARLIE"
Anelly Hairy Beauty "TEQUILA"
Anelly Hairy Beauty "TEQUILA"
Archie Hairy Beauty
Archie Hairy Beauty
Alwin Hairy Beauty
Alwin Hairy Beauty

POSLEDNÍ FOTKY PŘED ODJEZDEM DOMŮ

29. 8.
Doma nám zůstalo už jen poslední miminko, světle modrý Alwin. 
S Kejsinkou si spolu začínají hrát, my ho trošku cvičíme a bereme s sebou mezi lidi. Bojím se, že jak je tu poslední, hodně nám přirostl k srdci, bude se nám s ním hodně těžkou loučit. Myslím si, že i Kejsí se po něm bude stýskat. 

14. 8. 
Poslední den, kdy jsou všechna štěňátka pohromadě. Již je jim 7 týdnů a to znamená, že se s nimi budeme pomalu loučit. 
Je mi smutno při pomyšlení, že doma žádné štěňátko nebude, ale taky se těším na obývák a spánek. Naše miminka se totiž rozhodla vstávat každý den v 5 ráno.
Začala chodit na čůrací podložky, venku už se nedrží jen na jednom místě, ale objevují celou zahradu, jsou opravdu hodně zvídaví a šikovní. 
Mám radost jaké rodiny jsme jim vybrali, budu se těšit na každou fotku, kterou mi majitelé pošlou a taky až je uvidím ♥
Štěňátka moje, mějte se krásně, přeji Vám krásný a dlouhý život, spoustu mňamek a ty nejlepší páníčky ♥♥

9. 8.

6. 8. - první očkování a první výlet autem
Chviličku jsme přemýšleli jak to udělat a jakým způsobem odvést 6 štěňat na veterinu. Nakonec jsme je rozdělili na dvě party do dvou aut a vyjeli jsme. Štěňátka byla celkem přehřátá z auta, a tak veterinu skoro celou prospali.
Štěňátka byla prohlédnutá, očkovaná a čipovaná. Očkování si myslímy že si ani nevšimli, u čipu už to bylo trošku horší, ale i tak to zvládla na jedničku. Až na jednoho, který si trošku zakňučel, byli stateční a vydrželo všechno co s nimi paní veterinářka dělala. 
Tímto krokem se nezadržitelně blíží odchod štěňátek, a tak si je musím ještě pořádně užít ♥

4. 8.
Štěňátka rostou jako z vody. Půlka už překročila hranici 5 kg a druhá se k nezadržitelně blíží.
Začínají to být pořádní divoši. Už nechtějí furt spát, teď si zase chtějí furt hrát. Všímám si prvních náznaků dominance, ale když zakročí mamka tak je jasný, kdo tomu velí.
Štěňátka byla po 3. odčervená a čeká nás první očkování a čip. Tak jsem zvědavá jak to medvídci zvládnou.

29. 7. 
"Rosteme jako z vody.
Už jenom nespíme, ale hodně si hrajeme, štěkáme, vrčíme a koušeme se. Největší radost mají naši "páníčci" když spustíme tak okolo půl 5 ráno. Vůbec nechápeme proč se na nás tak šklebí, když my si s nimi chceme jen hrát. Ani maminka s námi nechce moc dlouho být, vždycky nás jenom nakojí a hned utíká pryč. A tak štěkáme a pláčeme dokud k nám někdo nepřijde a nehraje si s námi.
Nejlepší je, když nás vyndají z té bedny a nechají nás běhat po celém obýváku. To se nám opravdu moc líbí, všude šmejdíme a objevujeme, a taky je tam spoustu místa. Co na tom, že jsou pak všude bobečky a loužičky (taky trošku na nás)
Už nejíme jen rozmixovanou kaši, ale taky namočené granulky. Umíme pít z misky, ale občas to bereme jako bazéén ♥"

Anellyn Hairy Beauty "Tequila"

Alwin Hairy Beauty

Atrey Hairy Beauty "Ajax"

Archie Hairy Beauty

Amigo Hairy Beauty "Charie"

Arty Hairy Beauty

25. 7. - už jsme měsíc na světě ♥
Miminka tráví většinu času venku. Z kašiček jsme přešli na namočené granulky a myslím, že ty jim jedou mnohem víc. Maminka už k ním moc nechce, zoubky maj jak jehličky a pěkně škrábou. Tak k nim chodí jen když musí, ale vůbec si to neužívá. Štěňátka už si spolu pořádně hrají, okusují se, vrčí na sebe a štěkají.
Všechna už váží víc než 3 kg.

Arty Hairy Beauty

Anellyn Hairy Beauty "Tequila"

Archie Hairy Beauty

Alwin Hairy Beauty

Amigo Hairy Beauty "Charlie"

Atrey Hairy Beauty "Ajax"

15. 7. - 3 týdny

Štěňátka tráví více času venku a myslím, že se jim tam moc slíbí. I Kejsinka je tam s nima spokojenější a tráví tam s nimi více času. Už párkrát dostali kašičku. No spíše se v ní machali a olizovali se navzájem než by jí jedli. Naštěstí pak nakročí maminka a vechno to z nich slíže.
Začínají se vybarvovat. Černají jim čumáčky, tvoří se jim hlavičky a jsou to tedy pěkní fešáci. Většina už překročila 2000g a někteří jsou pěkní cvalíčci. Už pořád jenom nespí. Hrají si spolu, povídají si a snaží se dorážet i na mamku, která si to tedy nenechá líbit.

Anellyn - 2027g

2058g

1862g

2108g

2062g

1949g

8. 7. - štěňátka mají dva týdny
Dnes jsou štěňatům dva týdny. Všichni už mají otevřená očka a snaží se chodit. Nejde to ještě všem a po pár krocích upadnou, ale nevzdávají se a zkoušejí svoje nožičky dál. Jak k nim Kejsí nechtěla před tím tak teď už tam nechce vůbec. Štěňátka mají ostré drápky a začínají jim růst zoubky, což určitě není nic příjemného.
Poprvé jsme odčervovali. Moc se jim to nelíbilo a nechutnalo. Zvolili jsme, ale dobu před kojením a tak to hned mohli zajíst.
Doufám, že o víkendu už bude hezky a vystrčíme je ven. 

5. 7. - 11. den
Štěňátka začínájí používat pořádně své nožičky. Začínájí se více pohybovat, zatím toho moc neujdou a hned se svalí. Je to legrace na ně koukat. Nějaká štěňátka se začínají pořádně projevovat a pan zelený už na nás zkouší vrčet, i když k opravdovému vrčení je to hodně daleko. 
Začíná s nimi být každým dnem docela sranda. Začínám si uvědomovat, že čím větší zábava s nimi bude, tím dřív mi odejdou pryč.. Musím se jich co nejvíc nabažit a užít dokud to půjde ♥

1. 7. - štěňátkům je týden
První týden za námi. Podle toho co jsem slyšela, jsem to čekala trošku lehčí:"Neboj fenka se o ně většinou do 3 týdnů stará úplně sama tebe nepotřebuje, Nepůjde od nich ani na krok i vyčůrat jí budeš muset nutit. Pozor bude si je hodně hlídat.." Tak u nás ani jedno moc neplatí. 
Kejsinka je hodně jedináček a je dost závislá na nás, o čem vím, ale až teď jsem si všimla jak to může být špatně. Ano byla u nich první dva dny, ale potom.. jen co jsem odešla z místnosti hned šla za mnou, nechtěla u nich vůbec sama být. Tak jsem u nich musela zůstávat. Vždycky jsem Kejsinku dovedla do bedýnky položila, dala k ní štěňátka a kojilo se.. Dokojila zvedla se a odešla. Miminka pláčou a Kejsí leží před bedýnkou a kouká se na ně. Je to tedy trošku víc náročnější než jsme si mysleli. Naštěstí je, ale nakojí a namasíruje jim bříška. (Dobrá příprava na miminko)
Snažila jsem se v týdnu udělat nějaké fotky, ale nejde to a nechápu jak to všichni dělají 

Anellyn Hairy Beauty

27. 6. - 4 dny na světě ♥
Štěnátkům jsou 4 dny a já jsem stále více zamilovaná. Zvládla bych se na ně dívat hodiny, i když stále jen jedí a spí. 

27. 6.
Štěňátkům jsou dva dny. Kejsinka se o ně vzorně stará, i když občas neví co s nima. Když se jí rozutečou po bedýnce začně kňourat a čeká až jí je přistrčíme. 
3 štěňátka už překročila váhu 600g a stále papkají.

25. 6. - 61. den máme štěňátka
První klučík vykoukli na svět ve 3:50 a v 7:25 to uzavíral poslední kluk. Ven se prodrala pouze jedna holčička a jeden chlapeček to bohužel nezvládl. Štěňátka stále hledají maminku a cecík, nic jínýho je zatím nezajímá. ♥ 

23. 6. - 60. den
Kejsinka je stále v celku a nechová se tak, že by měla za chvíli rodit.
Bříko jí, ale začíná pomalu padat a tvrdnout, už to musí přijít. Dnes jsem poprvé malé myšky cítila. Byl to nepopsatelný pocit, vidět a cítit ten život uvnitř ní♥️ 

20. 6. - 57. den

 Kejsinka se už pěkně zakulacuje😊 a my každým dnem očekáváme narození malých prďolek.

16. 6. - 53. den březosti
Dnešní kontrolní RTG nám prozradilo kolik by mělo být štěňátek. Samozřejmě není to na 100% jisté, může jich být klidně i víc.😁 

14. 6. - 51. den březosti
Porodní bedna už je kompletní, všechno snad máme připravené a nachystané. Teď už nám chybí jen ty miminka. Pořád doufám, že Kejsinka je přivede na svět hned co bude moct a my se do 14 dnů budeme těšit ze štěňátek.

7. 6. - 43. a 44. den březosti.
Kejsinka mění nálady jak počasí. Jednou vypadá, že toho má dost a nejradši by druhý den porodila a za chvíli zas líta a skáče, jak kdyby v sobě žádné miminko neměla. Kdyby bylo na mě přivážu jí doma, aby byla pořád v klidu a moc nelítala, ale věřím tomu, že ona sama ví, jak na tom je a co si může a nemůže dovolit. Přeci jen je to furt příroda a ta je většinou mocnější něž my. 
Do porodu nám, snad, nezbývá už ani 20 dní a já se víc a víc těším, až ty malý kuličky vykouknou na svět.

29. 5. - Možná trošičku s předčasem, ale už nám stojí porodní bedýnka. Kejsí moc nemusí nový věci a nerda chodí do uzavřených prostor, a tak jsem měla strach aby tam vůbec chtěla. Nakonec nás, ale jako vždycky překvapila a v bedýnce si ustlala. 
Teď už snad máme všechny, nejdůležitější věcí připravený a nachystaný, už jenom čekáme na narozeni malých prďolek. 

26. 5. - 32. den březosti 
Začali jsme postupně stavět porodní bedýnku a jelikož nejsme žádný ořezávátka rozhodli jsme se, že jí celou vyrobíme.💪 Není to zas taková sranda jak jsme si mysleli, ale zvládneme to.
Chtěla bych, aby si Kejsí tak od 40. dne začala pomalu zvykat. Je až neuvěřitelné jak rychle se blížíme do finiše. K termínu sona to trvalo hrozně dlouho a teď jsme v půlce😍.

19. 5. - Hurá.
Kontrolní sono potvrdilo, že budeme mít štěňátka😍. Pan doktor nám nechtěl říct kolik jich tam je, ale nějaká tam jsou. Máme velkou radost a už se těšíme na nadílku býlích kuliček♥️🐕. 

10. 5. - Nevím jestli to bylo dnešním dusnem nebo tím, že je březí🙏. Kejsí se vůbec nechtělo na procházku. Netahal jak je u ní zvykem a když jsme zkoušeli běžet táhla se zamnou. Tak jsme nasadili pomalejší chůzi, osvěžili se v Kocábě a pomalu se došourali domů, kde Kejsuna obsadila své poslední dobou obvyklé místo..😁♥️

5. 5. - Všímám si, že Kejsunu pozoruji víc a víc. Všechny neobvyklý stavy přiřazuji tomu, že je určitě březí.
Nejsem si ale jistá, zdá nějaké neobvyklé stavy vůbec jsou. Kejsí sice víc polehává a odpočívá, ale většinu si vsugerovávám. 
Pomalu se blíží termín na sono a já začínám být víc nervózní a víc se bojím, že tam žádné štěňátko nebude,,

25. 4. - Den D 

Teď už nám nezbývá než čekat a doufat 😊
Krytí snad proběhlo úspěšně, nebylo to ale nic jednoduchého. Kejsinka by to zase nejradši brala do svých rukou. Nakonec se s vypětím všech sil podařilo nakrýt. Teď budeme čekat na sono a snad se nám na něm za 21 dní objeví málé kuličky.

23. 4. - Tak jo. Dnešní výsledek progesteronu.. krytí za 2-3 dny. Neprošvihli jsme to💪. Teď už to snad musí vyjít. Doufám, že ta naše domina to zase nebude chtít vzít do vlastních rukou a nechá Aronka dělat svou práci. 

21. 4. - Hladina furt nízko. Ale nechci už nic propást a tak chodíme každé dva dny. Radši častěji, doufám že při dalším krytí už půjdeme jen nednou.🙈

19. 4. - Progesteron je stále nízký. Myslím, že za chvilku už bude Kejsí na veterině jak doma a bude vše zvládat bez problému. 

16. 4. - Nechci ponechat nic náhodě, a tak jsme radši vyrazili na progesteron. Hodnota byla nízká, ale s tím sem tak trošku počítala. Radši jít na testy víckrát než něco zase prošvihnout.🙃

14. 4. 2020 - A je to tu zase. Kejsí začala nečekaně hárat. Pro nás nastala těžká volba nakrýt v téhle situaci a nebo počkat? Máme tak 10 dní na rozmyšlenou, pak nás čeká odběr krve.

Vytvořte si webové stránky zdarma!